Drevársky priemysel - Kontaktné lepidlá

Lepenie hrán

Na olepovanie nábytkových hrán, či už papierom, dyhou, ABS alebo PVC sa používajú tavné lepidlá na báze EVA, APAO a PUR. Pokiaľ nemáme vhodné ohraňovacie zariadenie, je možné danú aplikáciu riešiť aj za pomoci kontaktných rozpúšťadlových lepidiel. Výber vhodného lepidla závisí od možnosti použitia technologického zariadenia, od požiadaviek na transport a od konečného použitia výrobkov.

AG-KONTAKT +
sprej
AG-KONTAKT + je lepidlo s vysokým podielom sušiny a vysokým výkonom obzvlášť vhodný na laminovanie. Vďaka vysokému podielu sušiny je toto lepidlo vhodné na lepenie takmer všetkých druhov laminácií a takisto hrubších dekoratívnych povrchov. Lepidlo má vynikajúcu pevnosť a silný lepený spoj. Lepidlo nie je vhodné na lepenie mäkčených vinylov, ohybných plastov, expandovaného a extrudovaného polystyrénu, PP a PE.
AG-KONTAKT
sprej
AG-KONTAKT je rýchlo vytvrdzujúce lepidlo s dobrou tepelnou odolnosťou vhodné na lepenie rôznych materiálov s drevom, kovmi a niektorými tvrdými plastmi. Lepidlo je vďaka svojej lepivosti a tlakocitlivosti vhodné na lepenie peny, textílií, vláknitých materiálov, niektorých tvrdých plastov a mnohých ďalších poréznych i neporéznych materiálov (tie sa lepia nanesením lepidla na oba lepené povrchy). Lepidlo nie je vhodné na lepenie mäkčených vinylov, ohybných plastov, expandovaného a extrudovaného polystyrénu, PP a PE.
Neoflex T-1849V
soudek
NEOFLEX T-1849 V je kontaktné lepidlo vhodné na lepenie kože, dreva, textilných materiálov, gumy, polyuretánovej peny atď., jedná sa o zmes kaučuku a živice zmiešanej v zmesi s organickými rozpúšťadlami.