Čistiace a separačné prostriedky

Čističe lepidiel

Čističe lepidiel  a separačné prostriedky sú nevyhnutnou súčasťou výrobného procesu pre dosiahnutie kvalitného výsledku. Čističe zabezpečujú čistotu zariadení, hladký priebeh výroby a kvalitný výsledok. Ich používanie taktiež šetrí náklady na rozsiahle čistenie a repas, v prípade zanedbania čistenia. Separačné prostriedky, napríklad antiadhezíva, slúžia na dosiahnutie kvalitného olepenia.
TERMOMELT TOP CLEAN SPRAY
leuenberger_termomelt_top_clean_spray
Čistiaci prostriedok s rozpračovačom určený na čistenie povrchov strojov, aplikátorov a všeobecných strojov, najmä na čistenie odolných nečistôt. Opatrne naneste na znečistené časti, nechajte pôsobiť. Očistite handričkou a v prípade potreby proces zopakujte.
TERMOMELT TOP CLEAN
termomelt_top_clean
Čistiaci prostriedok určený na čistenie povrchov strojov, aplikátorov a všeobecných strojov, najmä na čistenie odolných nečistôt. Opatrne naneste na znečistené časti, nechajte pôsobiť. Očistite handričkou a v prípade potreby proces zopakujte.
TERMOMELT 301
leuenberger
Čistiaci prostriedok vo forme granulátu pre odstránenie zvyškov nereaktívneho tavného lepidla z tavného a aplikačných zariadení. Spĺňa: FDA 21 cfr 175.105 lepidlá; Aplikácia: Vypustite tavné zariadenie. Uzavrite vypúšťanie, naplňte nádrž prípravkom TERMOMELT 301 a nechajte produkt pôsobiť po dobu 24 hodín. Odstráňte manuálne z bočnej steny nádrže kôry špachtľou, alebo kefou (dodržujte pokyny výrobcu zariadenia). Vypustite všetok čistiaci produkt, naplňte nádrž čerstvým lepidlom a pretlačte zvyšky TERMOMELT 301 zo systému.
CLEANER BLU
cleaner-blu
Nereaktívny polymér používaný ako čistič polyuretánových tavných lepidiel série 1308, 2308 a 3308. Používa na čistenie zariadení na nanášanie lepidla HMPUR vždy, keď sa zariadenie zastaví na viac ako 3 dni alebo pri každej výmene produktu. Úplne odstráňte z tavnej jednotky hot melt lepidlo a nahraďte ho s CLEANER BLU. Znížte teplotu na 100 – 110 °C. Zo zariadenia úplne odstráňte zvyšky lepidla, až kým si budete istí, že vychádza zo zariadenia len 100 % produkt CLEANER BLU. Ak chcete použiť reaktívne polyuretánové lepidlo, opakujte postup v opačnom poradí. Naplňte tavnú jednotku novým produktom a úplne vytlačte zo zariadenia CLEANER BLU. Nastavte teploty v rozmedzí 100 – 110°C a vytlačte čistič, až kým až kým nie je isté, že Vám vychádza von len 100 % lepidlo. Teraz opäť nastavte opäť teploty zariadenia na vykonávanie lepenia.