Drevársky priemysel - Disperzné lepidlá

Dýhovanie

Pri dyhovaní nábytkových dielcov sa využívajú najmä PVAC disperzné lepidlá, ktoré sú rozdelené podľa odolnosti voči vode na triedy D1 až D4. V špeciálnych prípadoch sa používajú dvojzložkové EPI produkty.

Kiilto Pro WX 3070
agglu
Kiilto Pro WX 3070 je veľmi rýchla, reaktívna PVAc-disperzia s neutrálnym pH. Lepidlo je vhodné na dýhovanie aj laminovanie tvrdého dreva, parkiet či kúpeľnového vybavenia. Vďaka jej D3 odolnosti voči vode je Kiilto Pro WX 3070 vhodným lepidlom do interiéru aj na exteriérové ​​aplikácie, kde dochádza ku krátkodobému opakovanému kontaktu s vodou.
MULTIBOND SK - 8
agglu
MULTIBIND SK - 8 je jednozložková, vysoko vodeodolná PVAc disperzia určená na lepenie rôznych druhov drevín (tvrdé aj exotické). Možnosť použitia v studenom, teplom a VF lise. Spĺňa najvyššie požiadavky na odolnosť voči vode, ktoré sú dosiahnuteľné väčšinou len dvojzložkovými lepidlami a jeho unikátny polymér vytvára pružný lepený spoj, ktorý je pevný a elastický zároveň (vhodný aj na výrobu skateboardov).
TECHNOBOND 4202
agglu
TECHNOBOND 4202 je dvojzložková PVAc disperzia na vodnej báze určená na plošné a konštrukčné lepenie dreva. Obsahuje reaktívne skupiny, ktoré sú schopné zosieťovať s hliníkovými iónmi. TECHNOBOND 4202 je vhodný na lepenie spojov, ktoré vyžadujú odolnosť voči vode a teplote. Je vhodný na: - lepenie interiérových spojov, ktoré sú často intenzívne a dlhodobo vystavené vode alebo kondenzátu vzdušnej vlhkosti, - lepenie exteriérových spojov, ktoré sú ošetrené dostatočnou povrchovou úpravou (napr. schody, dvere, okná). Nie je vhodný pre statické nosné konštrukcie (strechy, nosníky).
KESTOKOL LOT
agglu
KESTOKOL LOT je jednozložkové disperzné lepidlo na báze PVAc. Používa sa na vytváranie lepených spojov, pri ktorých sa vyžaduje dlhý otvorený čas lepidla (lepené dosky, sústružnícke práce, lepenie dýhy, montážne lepenie a lepenie laminátu). Vďaka triede odolnosti D2 je možné použiť KESTOKOL LOT na exteriérové aplikácie, pri ktorých je lepený spoj na krátku dobu vystavený pôsobeniu vody alebo vlhkosti. Možnosť použitia aj v studenom, teplom a vysokofrekvenčnom lise.
AG-COLL D3 8656
agglu
AG-COLL D3 8656 je jednozložková neplnená PVAc disperzia na vodnej báze s vynikajúcou odolnosťou proti vode, ktorá pri profesionálnom spracovaní spĺňa požiadavky DIN – EN 204 pre lepidlá kategórie D3 na lepenie dreva. AG-COLL D3 8656 je vhodný aj na lepenie tvrdého dreva pre lepenie interiérových spojov, ktoré sú často krátkodobo vystavené vode alebo kondenzátu vzdušnej vlhkosti alebo dlhodobému vplyvu vysokej vzdušnej vlhkosti.
DUROXIL 850
SS_09663
DUROXIL 850 je práškové močovino-formaldehydové lepidlo s nízkym obsahom formaldehydových emisií vhodné na lepenie dýhy na drevotriesku, vrstvené panely a MDF v teplých a VF lisoch. Vďaka nízkemu obsahu formaldehydu spĺňa požiadavky triedy E1.