2

Počet aktúalnych pracovných pozícií

Drevársky priemysel

CASE STUDY

Čistenie slotových hláv laminačných liniek

Naša výzva

Jedným zo základných úkonov nášho servisného tímu je aj čistenie slotových hláv laminačných liniek. Keďže sa pracuje s PUR lepidlom, slotová hlava sa častejšie upcháva alebo v nej nahára lepidlo. V tomto prípade nastavený nános nezodpovedá realite, keďže lepidlo má cez takúto znečistenú hlavu ťažší prietok.

Riešenie

Tieto hlavy zákazníkom raz do roka servisujeme/repasujeme. Hlava sa demontuje „do posledného šróbu“, vyvára sa v špeciálnej chémii pomocou priemyselnej fritézy a ultrazvuku. Často po rozobratí hlavy nájdeme upchaté kanály a zúžené priemery kanálov vplyvom nahárania PUR lepidla na stenách. Z hlavy sa tieto nahorené a zreagované kúsky pomaly uvoľňujú a pri laminácii sa to prejaví na chybných olaminovaných okenných profiloch, parapetoch alebo výplniach dvier. Pod fóliou jasne vidieť pásiky alebo hrudky, čo je pre koncového zákazníka neprijateľné a považuje sa to za defekt. Pri obmedzenom prietoku lepidla cez hlavu nesedí nastavená gramáž lepidla na m2, čo má za následok, že na fólii je nanesené menšie množstvo lepidla. Fólia sa tak môže odliepať alebo neprejde normami trhacích skúšok.

Výsledky

Po vyčistení a pretesnení slotových hláv sa tieto chyby laminácie odstránia a znížia sa straty na chybne polaminovaných kusoch.

Záver

Pravidelným servisom a čistením sa dosiahne ušetrenie nákladov, ktoré by vznikli pri zanedbaní, odstavení stroja a chybne polaminovaných kusoch.
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Vyhľadajte produkty

Konzultácia zadarmo

Využite možnosť konzultácie zdarma a kontaktujte nášho špecialistu. Sme experti na priemyselné lepenie.

Mgr. Marko Štefko

Expert na lepidlá a lepiace systémy

Máme toľko možností, že bude jednoduchšie, keď sa spojíme na konzultáciu zadarmo

Potrebujem servis

Kontaktujte nás cez formulár alebo priamo nášho servisného manažera.

Ján Sýkora
servisný manažér

Meno*
Priezvisko*
Email*
Firma
Názov stroja
Závada