Zimná bežecká liga

24.3.2021

Máme za sebou 3. ročník Zimnej bežeckej ligy ÚSPEŠNE! Nakoľko vládne nariadenia nepovoľujú usporiadanie športových podujatí, rozhodli sme sa zimnú bežeckú ligu odštartovať virtuálnou formou. Tá pozostávala z pravidiel, kedy nám bežci museli z každého prebehnutého kola poslať záznam z bežeckej aplikácie. A aj keď sme veľké očakávania nemali, záujem o odbehnutie si 3. ročníka obľúbenej ligy bol naozaj veľký.

Bežci si tradične vyskúšali beh mestom ale aj prírodou. Bežali sme do kopca, aj z kopca. Šmýkali sa po ľade a po oteplení zas nastúpilo poriadne blato. No hlavne sme sa poriadne zabavili a užili si chvíle spojené so športom. Neodradili nás ani uzavreté okresy a trate sme rozdelili pre bežcov z Teplického okresu zvlášť a Martinského okresu zvlášť. Bežci mali na odbehnutie kola vždy jeden týždeň a aj vďaka tomu každé kolo bežalo viac ako 100 bežcov (čo je náš rekord 🙂 )

Tešíme sa na ďalší ročník, ktorý so všetkým šťastím spustíme v novembri a snáď už všetci spolu na štarte.


Zimná bežecká liga A.R.M.A.D.A. je športová súťaž organizovaná spoločnosťou AGGLU SK, s.r.o. od roku 2018. Liga bola vytvorená, aby podporila miestnu bežeckú komunitu a vyplnila zimné obdobie, kedy je bežeckých akcií pomenej. Celá súťaž je postavená na dvoch pilieroch a to – láska k športu a priateľstvo. Počas bežeckých kôl panuje vždy veľmi príjemná atmosféra, podávajú sa skvelé výkony a po dobehnutí vás čaká v cieli horúci čaj.

Zimná bežecká liga pozostáva z piatich bežeckých kôl, ktoré sa uskutočnia vždy raz za mesiac. Každé kolo sa beží v inom prostredí, čo dodáva súťaži rozmanitosť. Začíname vždy behom cez mesto Turčianske Teplice.

Druhé kolo sa beží v lesoparku Bôr. Je o čosi náročnejšie, no milovníci prírody si prídu na svoje.

V poradí tretí Beh do Vrchu sa môže zdať ako najnáročnejšie kolo, no pre väčšinu bežcov je zároveň aj najobľúbenejšie. Táto disciplína sa beží v januári a často je to jediné kolo, ktoré sa beží po snehu.

Skrýva sa vo vás tímový duch? Štafety budú pre vás ako stvorené.

Posledné kolo Bežeckej ligy sa nieslo v duchu Eliminácie. Každý okruh sa čas krátil a nároky sa dvíhali.

Neváhajte a pridajte sa k nám! Na našom Facebooku Beháme s AGGLU nájdete vždy najaktuálnejšie informácie!


Predchádzajúci článok

Viete, čo urobí zmena teploty s lepidlom?

Ďalší článok

S novou výzvou k lepšiemu zajtrajšku

Mohlo by Vás zaujímať

TEAMBUILDING 2022

10. júna 2022

Čítať viac

Tradičné jarné upratovanie – AGGLU

14. apríla 2022

Čítať viac

Používaním stránok prevádzkovaných Agglu súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím Viac info