Vyčistíme vaše tavné zariadenie

Pre kvalitný výsledok lepenia je rovnako dôležité starať sa o aplikačné zariadenie ako o samotné lepidlo. Pri neustálom využívaní tavného zariadenia môžu zvyšky lepidla prihárať po stranách nádrže, prípadne vo vnútri hadíc, čo môže časom spôsobiť problémy pri aplikácii tavného lepidla. Riešenie poskytuje pravidelné čistenie tavných zariadení našimi čistiacimi prostriedkami Eco Cleaner 96 a Limpiador 3035, ktoré sú určené na čistenie tavných zariadení po použití tavných lepidiel.

Eco Cleaner 96

Eco Cleaner 96 ako tekutý čistič sa používa primárne na odstránenie napálenín z tavného zariadenia a hadíc. Eco Cleaner 96 je silikónový olej, ktorý počas reakcie s druhou zložkou spôsobuje uvoľnenie napálených častí lepidla v systéme. Cirkulácia čističa v tavnom systéme zabezpečí účinnejší výsledok uvoľnenia týchto častí. Následne Eco Cleaner nahrádzame produktom Limpiador.

Limpiador 3035

Limpiador sa vyrába ako granulát podobný vosku (pozri obr.). Na dotyk je mastný, je charakteristický bordovou farbou a vysokou viskozitou, čo je ideálna vlastnosť, vhodná pre vytlačenie nečistôt a napálenín z tavného systému. Nemá vlastnosti lepidla, avšak po zmiešaní v pomere 15% Limpiador a 85% lepidlo, nadobúda charakter lepidla. Vtedy sa lepidlo sfarbí do bordova, a tým pádom je nepoužiteľné napríklad pri lepení filtrov, priesvitných materiálov, látok, skiel a podobne. Pri lepení kartónov a iných balení, kde je lepidlo skryté, nie je farebná zložka problém.

Teplota spracovania je od 130˚C do 180˚C, ideálne 150˚C. Limpiador dopomôže k vyčisteniu a odstráneniu zvyškov lepidla z nádrže. Čistič sa následne nahrádza priamo lepidlom, vtedy treba počkať, kým namiesto Limpiadoru začne vytekať lepidlo, a tým je tavné zariadenie pripravené na ďalšie použitie.


Predchádzajúci článok

História lepenia

Ďalší článok

Použitie UV identifikátora v disperzných lepidlách

Mohlo by Vás zaujímať

TEAMBUILDING 2022

10. júna 2022

Čítať viac

Tradičné jarné upratovanie – AGGLU

14. apríla 2022

Čítať viac

Používaním stránok prevádzkovaných Agglu súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím Viac info