Stromová výsadba 2019

Počas zimnej sezóny 2018/2019 sa v Turčianskych Tepliciach uskutočnil 1. ročník Zimnej bežeckej ligy, ktorý usporiadala spoločnosť AGGLU SK, s.r.o. s cieľom rozhýbať mesto aj počas chladných mesiacov. Pred samotným začiatkom sme ako firma prisľúbili, že za každého bežca, ktorý sa zúčastní a odbehne aspoň jedno kolo z piatich, vysadíme v Turčianskych Tepliciach a v okolí jeden strom. Na naše prekvapenie bežcov bolo viac než sto a tak sme sa následne mohli pustiť do poriadnej výsadby.

V spolupráci so záhradníctvom Loskol na Hornej Štubni a mestom Turčianske Teplice sme vybrali miesta vhodné pre výsadbu. Plánom na rok 2019 bolo vysadiť 60 stromov, prevažne javory, lipy a hlohy, no miesto sme našli aj pre pár tují a smrekov. V sobotu ráno 11.5. sme sa spolu s bežcami a dobrovoľníkmi stretli pri futbalovom ihrisku v Diviakoch, kde sme si rozdelili úlohy a spoločne sa pustili do práce. Výsadba prebehla na deviatich miestach v Turčianskych Tepliciach, v Diviakoch a tiež v Turčianskom Michale. V sadení stromov budeme pokračovať aj v roku 2020 a pridáme k nim aj niekoľko kvetinových záhonov.

Na záver veľká vďaka patrí Záhradníctvu Loskol za dodanie všetkých drevín a čiastočnému sponzoringu, mestu Turčianske Teplice za spoluprácu a tiež Technickým službám Turčianske Teplice za zapožičanie pracovných pomôcok a za následnú starostlivosť o vysadené stromy. Najväčšia vďaka však patrí tým, ktorí prišli priložiť ruku k dielu. Ďakujeme!


Predchádzajúci článok

S novou výzvou k lepšiemu zajtrajšku

Ďalší článok

Vlhkosť – dôležitý faktor pri lepení dreva

Mohlo by Vás zaujímať

TEAMBUILDING 2022

10. júna 2022

Čítať viac

Tradičné jarné upratovanie – AGGLU

14. apríla 2022

Čítať viac

Používaním stránok prevádzkovaných Agglu súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím Viac info