S novou výzvou k lepšiemu zajtrajšku

Sociálne média sú aktuálne najlepšou voľbou ako vypustiť informáciu do sveta a rozšíriť ju globálne čo najrýchlejšie. V poslednej dobe sa aplikáciami ako Facebook či Instagram šírilo množstvo výziev. Niektoré z nich niesli hlbší význam a naopak, niektoré boli povrchné až nezmyselné. Vyzerá to však, že svitá na lepšie časy! Aktuálnym trendom je #trashtag challenge, ktorá upozorňuje ľudstvo na výrazne znečistené životné prostredie okolo nás. Téma znečisteného prostredia začína byť čoraz viac spomínaná, no niet sa čomu čudovať.

Trashtag challenge sa spustila 5.marca 2019, kedy istý Byron Román apeloval na unudenú mládež, aby vyčistila svoje okolie od odpadkov a následne nech uverejnia fotku daného miesta pred a po odstránení odpadu. Sám tak urobil a jeho fotku zdieľalo cez 300 000 ľudí na Facebooku a tým sa spustil tzv. viral. Aktuálne si môžete na Instagrame pod tagom (#) trashtag pozrieť cez 41 000 fotiek, kde sa ľudia po celom svete fotia s vrecami plných odpadkov, ktoré vyzbierali vo svojom znečistenom okolí.

My v AGGLU svoje okolie čistíme pravidelne už niekoľko rokov. Každú jar, akonáhle sa trošku oteplí, vytiahneme vrecia a ideme na to. Výnimkou nebude ani tento rok, akurát budeme pod záštitou #trashtag challenge šíriť a podporovať túto myšlienku ďalej, nech sa dostane do všetkých kútov sveta. Odbremeniť našu planétu od odpadu, ktorým sme ju sami znečistili, by mala byť naša priorita a tak sa neváhajme zohnúť po plastovú fľašu aj keď nás to bude možno škrieť, že robíme niečo za niekoho bezohľadného.

Prišiel ten čas, kedy musíme konať tu a teraz, tak ho nestrácajme!

 


Predchádzajúci článok

Zimná bežecká liga

Ďalší článok

Stromová výsadba 2019

Mohlo by Vás zaujímať

TEAMBUILDING 2022

10. júna 2022

Čítať viac

Tradičné jarné upratovanie – AGGLU

14. apríla 2022

Čítať viac

Používaním stránok prevádzkovaných Agglu súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím Viac info