Predstavujeme našich dodaváteľov: Neoflex adhesives

Španielska rodinná firma, vyrábajúca a distribujúca lepidlá, ktorá vyniká svojou flexibilitou voči zákazníkom a trhu.

Spoločnosť je zameraná na výrobu priemyselných lepidiel prevažne pre obuvnícky, drevospracujúci, automobilový a kožiarsky priemysel. V snahe prispôsobiť sa požiadavkám zákazníkov, svoje zameranie rozširujú aj o textilný priemysel, stavebníctvo a lepenie peny. Aj vďaka svojim vysoko kvalitným laboratóriam na výskum a vývoj sa Neoflex môže vyvíjať a posúvať dopredu.

HISTÓRIA

Spoločnosť založil v roku 1969 Marceliano Coquillat, so zámerom dodávať lepidlá pre miestny obuvnícky priemysel. V roku 1975 prevzal vedenie spoločnosti José Escobar, ktorý následne dosiahol komercializáciu lepidiel Neoflex na regionálnej úrovni, prevažne v drevospracujúcom, automobilovom a kožiarskom odvetví.

Expanzia spoločnosti rástla a v roku 2001 bol vybudovaný nový výrobný závod na dvojkomponentné lepidlá a v roku 2008 závod na PUR tavné lepidlá.

V súčasnosti patrí spoločnosť k popredným predajcom lepidiel na medzinárodnom trhu. Neoflex je priekopníkom vo výrobe PUR tavných lepidiel v Španielsku a technológií, ktoré za posledných 15 rokov spôsobili revolúciu v odvetví.

Export firmy predstavuje 40% z celkového ich predaja. Lepidlá sa vyvážajú najmä do Európy, na trh, ktorý je charakterizovaný náročnými požiadavkami na kvalitu, bezpečnosť a životné prostredie.

AGGLU SK je výhradným dovozcom značky Neoflex na slovenskom, českom a maďarskom trhu. So španielskou spoločnosťou, oslavujúcou tento rok 50. výročie, spolupracujeme od roku 2009.

foto: Neoflex website


Predchádzajúci článok

Predstavujeme našich dodaváteľov: Kiilto

Ďalší článok

Termomelt Ecotop 17 a Ecotop 10HP

Mohlo by Vás zaujímať

TEAMBUILDING 2022

10. júna 2022

Čítať viac

Tradičné jarné upratovanie – AGGLU

14. apríla 2022

Čítať viac

Používaním stránok prevádzkovaných Agglu súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím Viac info