Predstavujeme našich dodaváteľov: Menichetti glues & adhesives

Spoločnosť Menichetti glues & adhesives bola založená v roku 1950 Vincenzom Menichettim, ktorého meno nesie dodnes. Od svojho vzniku sa zameriava na výrobu živočíšnych lepidiel na báze proteínov. V deväťdesiatych rokoch sa podnik zacielil na vývoj a výrobu želatínových lepidiel a sušených modifikovaných práškových lepidiel, ktoré boli kombináciou dobrej opracovateľnosti a roztierateľnosti, spolu s dobrou adhéziou a rešpektom k životnému prostrediu. V roku 2009 výrobca rozšíril svoj sortiment proteínových lepidiel o rad vinylových disperzií.

Spoločnosť Menichetti sa pýši odbornými znalosťami vyrábať lepidlá na mieru, ktoré ponúkajú maximálnu flexibilitu, spoluprácu a užitočnosť pri riešení rôznych problémov. Široká výrobná kapacita spolu s efektívnym výskumno-vývojovým tímom a plne vybaveným laboratóriom s tímom skúsených kvalifikovaných chemikov umožňuje rozvíjať individuálne zákaznícke riešenia.

Pre vylepšenie produktov a skvalitnenie vzťahov so zákazníkmi spoločnosť zaviedla certifikáciu ISO 9001:2015 – systém manažérstva kvality. Dokonca samotný produkt – tesniaca páska Menitape, bol certifikovaný organizáciou FSC – Forrest Stewardship Council.

AGGLU spolupracuje s talianskym partnerom už 10 rokov. Menichetti na Slovensko dodáva glutínové lepidlá (vyrábené sa z kostí a kože zvierat, pričom glutín vzniká z kolagénu, ktorého obsah v kostiach je 5−30 % a v kožiach asi 35 %). Výrobky sú recyklovateľné, biologicky odbúrateľné, bezpečné a netoxické, nakoľko sú živočíšneho pôvodu. Lepidlá sa používajú hlavne v polygrafickom, papierenskom a obalovom priemysle.


Predchádzajúci článok

Predstavujeme našich dodávateľov: Leuenberger +C

Ďalší článok

Predstavujeme našich dodaváteľov: Kiilto

Mohlo by Vás zaujímať

TEAMBUILDING 2022

10. júna 2022

Čítať viac

Tradičné jarné upratovanie – AGGLU

14. apríla 2022

Čítať viac

Používaním stránok prevádzkovaných Agglu súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím Viac info