Predstavujeme našich dodávateľov: Leuenberger +C

Založenie spoločnosti Leuenberger +C sa viaže k roku 1931, kedy Hermann Leuenberger kúpil pradiareň v talianskom meste Crema a následne ju pretvoril na výrobný závod s lepidlami. Lepidlá s výrobnou značkou Colla Leone boli vyrábané na báze kazeínu a používali sa špeciálne na lepenie dreva.

Po druhej svetovej vojne v roku 1946, začala spoločnosť vyrábať lepidlá na báze škrobov a dextrínov. Výrobná značka dostala názov Naklin a bola určená pre grafický priemysel. V roku 1950 sa rada lepidiel rozšírila o novinku s názvom Resicol. Lepidlá sa vyrábali na báze vody a používali sa v obalovom priemysle a na lepenie nábytku.

Produkcia prvých tavných lepidiel začala v roku 1978. O 2 roky neskôr, Leuenberger prišiel na trh s kompletnou radou pod názvom Termomelt, spolu s tavnými lepidlami v forme granulí, špeciálne pripravenými na lepenie obalov a kníh.

Rok 2007 bol pre spoločnosť rokom investícií. Investovalo sa do nového závodu, laboratórium bolo vybavené novými technológiami, rovnako aj pracovný tím bol posilnený novými zručnými výskumníkmi.

Za posledných 15 rokov export ohromne vzrástol. V súčasnosti Leuenberger + C exportuje okolo 65% svojho obratu vo viac ako 80 krajinách, čo viedlo k tomu, že spoločnosť otvorila 3 obchodné pobočky vo Francúzsku, Španielsku a Nemecku.

AGGLU spolupracuje s talianskou spoločnosťou Leuenberger +C už od roku 2010. Vzájomné vzťahy medzi firmami sú veľmi dobré, osobne sa navštevujeme a tešíme sa na 10-ročné výročie spolupráce budúci rok!


Predchádzajúci článok

Použitie UV identifikátora v disperzných lepidlách

Ďalší článok

Predstavujeme našich dodaváteľov: Menichetti glues & adhesives

Mohlo by Vás zaujímať

TEAMBUILDING 2022

10. júna 2022

Čítať viac

Tradičné jarné upratovanie – AGGLU

14. apríla 2022

Čítať viac

Používaním stránok prevádzkovaných Agglu súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím Viac info