Predstavujeme našich dodaváteľov: Kiilto

Spoločnosť Kiilto Oy, ktorá v októbri tohto roku oslavuje storočnicu, bola založená v roku 1919 v meste Pispala na juhu Fínska v oblasti Tampere. V období vzniku fínskej firmy, v krajine prevládal nedostatok tovaru, z dôvodu výrazne obmedzeného importu. Dôsledkom toho bol vznik mnohých lokálnych firiem.

Meno firmy, Kiilto /zn. Shine – lesk/, je odvodené od výrobkov, ktoré firma vyrábala v prvých dňoch svojej existencie ako napríklad vlasové tonikum, leštidlá či vosky pre továrne na topánky. Neskôr začali uvažovať o výrobe lepidiel pre obuvnícky priemysel, kde videli potenciál v nahradení tradičných mechanických spojov lepením.

V dnešnej dobe fínska spoločnosť pôsobí už na viacerých trhoch. Vyrába chemické výrobky pre stavebníctvo, renovácie a priemyselné účely s dcérskymi spoločnosťami vo Švédsku, Rusku, Estónsku, Lotyšsku, Litve, Ukrajine, Poľsku a Bielorusku. Je súčasťou tzv. Kiilto Family, kde patrí spolu s KiiltoClean Oy (hygiena a čistota), Kiiltoplast Oy (plastom potiahnuté výrobky) a Intermedius Oy (výrobky pre obuvnícky, textilný, oceliarsky a strojársky priemysel).

Novinkou je biologicky odbúrateľné tavné lepidlo šetrné k životnému prostrediu.

Na základe spätnej väzby od zákazníkov, Kiilto ponúka a vyvíja školiace programy v oblasti výstavby, renovácie a priemyselných aplikácií, aby zabezpečili správne používanie ponúkaných produktov. Okrem toho, ponúkajú bezplatnú technickú podporu a služby na podporu produktov, ktoré pomáhajú profesionálnym užívateľom a domácnostiam v otázkach týkajúcich sa ponúkaných produktov a pracovných metód.

AGGLU SK s fínskou spoločnosťou spolupracuje cez poľskú pobočku v meste Błonie od roku 2012. Na Slovensko sa dováža lepidlo určené pre drevársky priemysel.


Predchádzajúci článok

Predstavujeme našich dodaváteľov: Menichetti glues & adhesives

Ďalší článok

Predstavujeme našich dodaváteľov: Neoflex adhesives

Mohlo by Vás zaujímať

TEAMBUILDING 2022

10. júna 2022

Čítať viac

Tradičné jarné upratovanie – AGGLU

14. apríla 2022

Čítať viac

Používaním stránok prevádzkovaných Agglu súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím Viac info