Použitie UV identifikátora v disperzných lepidlách

Kvalitný výrobok je to, čo očakáva spotrebiteľ, trh. K odhaleniu nepodarkov pri kontrole, a aby boli na trh dodávané iba kvalitné výrobky, slúži aj UV identifikátor, ktorý sa pridáva do disperzných lepidiel.

Kvalitu lepenia do značnej miery ovplyvňuje nános lepidlovej zmesi. Pokiaľ tento nános nie je rovnomerný, a v prípade konštrukčného lepenia aj celoplošný, dochádza k chybám lepeného spoja, čo môže mať za následok reklamácie výrobkov. Na eliminovanie tohto nežiadúceho javu, a jednoduchšie sledovanie rovnomernosti nánosu lepidla, nám môžu poslúžiť disperzie, v ktorých je zakomponovaný UV identifikátor. Nános lepidla je následne možné veľmi ľahko sledovať pod UV lampou, a pokiaľ dochádza k jeho vynechávaniu, je možné tento nežiadúci jav v okamihu zaevidovať. Túto vlastnosť majú lepidlové zmesy dočasne, pokiaľ sú v tekutej podobe. Po vytvrdnutí lepidlo už nedokáže odrážať UV svetlo.

Druhý tip disperzných lepidiel s UV identifikátormi, s trvácou vlastnosťou odrážania UV svetla, slúži na identifikáciu svojich výrobkov producentom, ktoré sú následne opracovávané ďalším subjektom na finálne produkty. Využitie je pri reklamáciách, kde si konečný spotrebiteľ nárokuje náhradu škody (v prípade rozlepenia nakupovaného polotovaru) u výrobcu lepených prvkov, a ten sa potrebuje uistiť, že daný reklamovaný prvok pochádza z jeho produkcie, a nebol len zneužitý ako zdroj kompenzácie, pričom reklamovaný prvok nie je ani z jeho produkcie.

Málo spoločností dokáže dodávať disperzné lepidlá s UV identifikátormi, ktoré by bolo možné využívať na vyššie uvedené aplikácie. Spoločnosť AGGLU SK, s.r.o. vám dokáže zabezpečiť tieto produkty a vyriešiť problém s identifikáciou nánosu lepidla, ako aj chybovosť výrobkov v prípade reklamácie. Pokiaľ by ste mali záujem o bližšie informácie o týchto produktoch, prosím kontaktujte našu spoločnosť a my vám veľmi radi poradíme.


Predchádzajúci článok

Vyčistíme vaše tavné zariadenie

Ďalší článok

Predstavujeme našich dodávateľov: Leuenberger +C

Mohlo by Vás zaujímať

TEAMBUILDING 2022

10. júna 2022

Čítať viac

Tradičné jarné upratovanie – AGGLU

14. apríla 2022

Čítať viac

Používaním stránok prevádzkovaných Agglu súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím Viac info