Drevársky priemysel - Disperzné lepidlá

Lepenie masívu

Na lepenie masívneho dreva sa využívajú najmä PVAC disperzné lepidlá, ktoré sú rozdelené podľa odolnosti voči vode na triedy D1 až D4. V špeciálnych prípadoch sa používajú dvojzložkové EPI produkty.

DUOCOLL 1057 D3
agglu
DUOCOLL 1057 D3 je jednozložkové PVAc disperzné lepidlo s výbornou odolnosťou voči vode. DUOCOLL 1057 D3 spĺňa normu DIN - EN 204 pre lepidlá kategórie D3. Bol špeciálne navrhnutý na lepenie predmetov z tvrdého dreva pre interiérové prvky umiestnené vo vlhkých miestnostiach. Vhodné na použitie vo vysokofrekvenčných lisoch.
AG-COLL D4 ST
agglu
AG-COLL D4 ST je jednozložková D4 PVAc disperzia určená na konštrukčné a plošné lepenie, ako aj na univerzálne použitie v drevárskom priemysle. Vďaka svojej triede odolnosti voči vode D4 je možné AG-COLL D4 ST použiť na exteriérové aplikácie vystavené pôsobeniu poveternostných vplyvov, ak sú chránené adekvátnou ochranou povrchu alebo na interiérové aplikácie vystavené častému a dlhodobému vplyvu tečúcej alebo kondenzovanej vody.
TECHNOBOND 3110
agglu
TECHNOBOND 3110 je PVAc disperzia na vodnej báze určená na plošné a konštrukčné lepenie dreva. Lepidlo je vhodné na lepenie spojov, ktoré vyžadujú odolnosť voči vode: - lepenie interiérových spojov, ktoré sú často krátkodobo vystavené vode alebo kondenzátu vzdušnej vlhkosti alebo s dlhodobým vplyvom vysokej vzdušnej vlhkosti vzduchu, - lepenie exteriérových spojov, ktoré sú chránené pred poveternostnými vplyvmi (napr. schody, dvere, okná). Nesmie sa používať na konštrukcie, ktoré sú vystavené statickému zaťaženiu a / alebo trvanlivej vlhkosti ako napr. trámy a lode.
TECHNOBOND 3200
agglu
TECHNOBOND 3200 je rýchla jednozložková PVAc disperzia na vodnej báze s vysokým podielom sušiny určená na plošné a konštrukčné lepenie dreva. Lepidlo je vhodné na lepenie spojov, ktoré vyžadujú odolnosť voči vode: - lepenie interiérových spojov, ktoré sú často krátkodobo vystavené vode alebo kondenzátu vzdušnej vlhkosti alebo s dlhodobým vplyvom vysokej vzdušnej vlhkosti vzduchu, - lepenie exteriérových spojov, ktoré sú chránené pred poveternostnými vplyvmi (napr. schody, dvere, okná). Nesmie sa používať na konštrukcie, ktoré sú vystavené stálemu statickému zaťaženiu a / alebo trvanlivej vlhkosti. Môže sa používať v studených, teplých a vysokofrekvenčných lisoch.
AG-COLL D3 8656
agglu
AG-COLL je jednozložková neplnená PVAc disperzia na vodnej báze s vynikajúcou odolnosťou proti vode, ktorá pri profesionálnom spracovaní spĺňa požiadavky DIN – EN 204 pre lepidlá kategórie D3 na lepenie dreva. AG-COLL D3 8656 je vhodný aj na lepenie tvrdého dreva pre lepenie interiérových spojov, ktoré sú často krátkodobo vystavené vode alebo kondenzátu vzdušnej vlhkosti alebo dlhodobému vplyvu vysokej vzdušnej vlhkosti.