Drevársky priemysel - Disperzné lepidlá

Konštrukčné a montážne lepenie

Na konštrukčné a montážne lepenie sa využívajú najmä PVAC disperzné lepidlá a tekuté polyuretánové prepolymárne lepidlá. Pre danú aplikáciu je dosť dôležitá rýchlosť vytvrdzovania lepidla ako aj pružnosť lepeného spoja.

DUOCOLL 510
agglu
DUOCOLL 510 je jednozložková, neplnená EVA disperzia s nízkou viskozitou, vhodná na lamináciu PVC, PP fóliami, melamínovými a tenkými papiermi na drevotrieskovú dosku a MDF v studených a teplých lisoch. Má vysokú lepivosť, adhéziu ku zložitým povrchom.
AG-COLL D4 ST
agglu
AG-COLL D4 ST je jednozložková D4 PVAc disperzia určená na konštrukčné a plošné lepenie, ako aj na univerzálne použitie v drevárskom priemysle. Vďaka svojej triede odolnosti voči vode D4 je možné AG-COLL D4 ST použiť na exteriérové aplikácie vystavené pôsobeniu poveternostných vplyvov, ak sú chránené adekvátnou ochranou povrchu alebo na interiérové aplikácie vystavené častému a dlhodobému vplyvu tečúcej alebo kondenzovanej vody.
AG-COLL D3 8656
agglu
AG-COLL D3 8656 je jednozložková neplnená PVAc disperzia na vodnej báze s vynikajúcou odolnosťou proti vode, ktorá pri profesionálnom spracovaní spĺňa požiadavky DIN – EN 204 pre lepidlá kategórie D3 na lepenie dreva. AG-COLL D3 8656 je vhodný aj na lepenie tvrdého dreva pre lepenie interiérových spojov, ktoré sú často krátkodobo vystavené vode alebo kondenzátu vzdušnej vlhkosti alebo dlhodobému vplyvu vysokej vzdušnej vlhkosti.
Kestokol D 4000
agglu
KESTOKOL D 4000 je reaktívne PVAc disperzné lepidlo, ktoré má univerzálne použitie v drevárskom priemysle. Vďaka svojej triede odolnosti D4 môže byť KESTOKOL D 4000 použitý na exteriérové aplikácie, vystavené pôsobeniu poveternostných vplyvov, ktoré sú ošetrené dostatočnou povrchovou úpravou po koniec alebo interiérové aplikácie vystavené dlhodobému pôsobeniu tečúcej alebo kondenzovanej vode. Vhodné na použitie v studenom, teplom a vysokofrekvenčnom lise.
KESTOKOL D 300 HV
agglu
KESTOKOL D 300 HV je D3 PVAc disperzia s vyššou viskozitou. Je vhodná na lepenie masívneho dreva, parkiet, kúpeľňových doplnkov, lamináciu drevených materiálov pomocou fólií. Pri odbornom spracovaní spĺňa požiadavky odolnosti skupiny D3 podľa DIN - EN 204 a vtedy je možné lepidlo KESTOKOL D 300 HV použiť do interiéru na aplikácie, ktoré sú často vystavené vysokej vlhkosti alebo účinkom tečúcej alebo kondenzovanej vody. Prípadne je vhodné na vonkajšie použitie na aplikácie, ktoré nie sú vystavené nepriaznivému počasiu. Vhodné na použite v studenom, teplom a vysokofrekvenčnom lise.