1

Počet aktúalnych pracovných pozícií

Drevársky priemysel

CASE STUDY

Zlepšenie výroby nábytku prestolom na vysokopevnostné lepidlá

O klientovi

Spoločnosť XYZ je renomovaný výrobca nábytku na mieru, známy svojou kvalitou a remeselným spracovaním. So zvyšujúcim sa dopytom po modernom nábytku s tenkými spojmi však spoločnosť XYZ čelila výzve nájsť lepidlo, ktoré by bolo dostatočne pevné na udržanie konštrukčnej integrity nábytku a zároveň by bolo dostatočne pružné, aby odolalo bežnému opotrebovaniu.

Naša výzva

Tradičné drevo lepidlá, ktoré spoločnosť XYZ používala, nestačili na splnenie požiadaviek na pevnosť a flexibilitu moderného nábytku. Spoje sa časom uvoľňovali, čo viedlo k prasklinám, deformáciám a nespokojnosti zákazníkov. Spoločnosť XYZ potrebovala riešenie, ktoré by im umožnilo vyrábať moderný nábytok bez toho, aby museli robiť kompromisy v oblasti pevnosti alebo trvanlivosti.

Riešenie

Spoločnosť XYZ sa obrátila na spoločnosť AGGLU, aby im pomohla nájsť správne lepidlo na ich potreby. Odborníci spoločnosti AGGLU analyzovali požiadavky spoločnosti XYZ a odporučili použitie vysokopevnostného lepidla PUR (polyuretán). Lepidlo PUR ponúka vynikajúcu pevnosť v spoji, flexibilitu a odolnosť voči vlhkosti, čo z neho robí ideálne riešenie pre moderný nábytok.

Ako sme postupovali

1
Analýza potrieb: Odborníci spoločnosti AGGLU dôkladne analyzovali požiadavky spoločnosti XYZ na pevnosť, flexibilitu, odolnosť voči vlhkosti a typické použitie vyrábaného nábytku.
2
Výber lepidla: Na základe analýzy odporučili použitie vysokopevnostného lepidla PUR (polyuretán), ktoré je známe svojou vynikajúcou pevnosťou v spoji, elasticitou a odolnosťou voči vlhkosti.
3
Testovanie a implementácia: Spoločnosť AGGLU spolupracovala so spoločnosťou XYZ na testovaní lepidla PUR na rôznych materiáloch a aplikáciách. Po úspešných testoch a zaškolení tímu spoločnosti XYZ došlo k bezproblémovej implementácii lepidla PUR do výrobného procesu.

Výsledky

Od prechodu na lepidlo PUR spoločnosť XYZ zaznamenala: Zvýšená pevnosť spojov: Nové lepidlo účinne zabránilo uvoľňovaniu spojov a praskaniu nábytku, čím sa zlepšila celková kvalita a trvanlivosť výrobkov. Zlepšená flexibilita: Lepidlo PUR je dostatočne pružné, aby odolalo bežnému opotrebovaniu a zabránilo deformáciám nábytku v priebehu času. Väčšia spokojnosť zákazníkov: Vďaka vyššej kvalite a trvanlivosti nábytku zaznamenala spoločnosť XYZ zvýšenú spokojnosť zákazníkov.

Spätná väzba od klienta

"Spolupráca so spoločnosťou AGGLU bola pre našu spoločnosť transformačná. Ich odborné znalosti a odporúčanie vysokopevnostného lepidla PUR nám umožnili vyrábať moderný nábytok bez toho, aby sme museli robiť kompromisy v oblasti kvality alebo trvanlivosti. Výsledkom je vyššia spokojnosť zákazníkov a rastúci dopyt po našich výrobkoch."

Záver

Prípad spoločnosti XYZ je skvelým príkladom toho, ako môže AGGLU pomôcť výrobcom zlepšiť svoje výrobky a procesy pomocou správneho lepidla. Vďaka odborným znalostiam a širokej škále vysoko kvalitných priemyselných lepidiel môže AGGLU pomôcť aj vašej spoločnosti dosiahnuť lepšie výsledky.
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Vyhľadajte produkty

Konzultácia zadarmo

Využite možnosť konzultácie zdarma a kontaktujte nášho špecialistu. Sme experti na priemyselné lepenie.

Mgr. Marko Štefko

Expert na lepidlá a lepiace systémy

Máme toľko možností, že bude jednoduchšie, keď sa spojíme na konzultáciu zadarmo

Potrebujem servis

Kontaktujte nás cez formulár alebo priamo nášho servisného manažera.

Ján Sýkora
servisný manažér

Meno*
Priezvisko*
Email*
Firma
Názov stroja
Závada